Matyáš Novák – logo gif

Klavírní víkend s Matyášem Novákem

Milí kolegové klavíristé,

určitě už jste slyšeli větu: Kdo si hraje, nezlobí. V mém případě toto tvrzení platilo již od dětství. Už jako malý jsem si hrál tak, že jsem hrál. A stejně jako vy jsem zjistil, že hrát na klavír je báječná věc a když se podaří interpretovat skladbu tak, jak jsme si představovali, je to velká radost. Všichni, kteří se hraní na nástroj věnujeme, víme, že aby to na pódiu vypadalo jako „že to nic není“, stojí to hodně času a úsilí. Během přípravy to naopak často vypadá, že „to nepůjde“. My interpreti samozřejmě víme, že když se nenecháme odradit, vše se v dobré obrátí. A my, kteří hrajeme opravdu mnoho let, postupně přicházíme na fígle a triky, které nám nácvik skladeb usnadňují. Na některé už jste určitě přišli sami, nebo vám je poradila vaše paní učitelka či pan učitel, o další se s vámi rád podělím, pokud přijdete o třetím únorovém víkendu do Divišovy vily v Přelouči, kde se bude konat akce zvaná Klavírní víkend. Nezáleží na věku ani pokročilosti, důležité je nadšení a ochota vyzkoušet něco nového.🙂

Co? 

Klavírní víkend

  • 1 – 2 hodiny výuky (dle dohody)
  • beseda
  • klavírní recitál
  • pasivní účast možná

Kde?

Divišova vila, Nádražní 192, Přelouč

  • Jedna z nejvýznamnějších architektonických staveb Přelouče byla postavena v letech 1905 až 1907 v novobarokním slohu podle návrhu architekta Rudolfa Kříženeckého pro zdejšího ředitele cukrovaru a starostu města Jana Vincence Diviše. Od roku 1958 je objekt kulturní památkou. Vila se nachází v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží, v areálu je možné zaparkovat.

Kdy?

6. a 7. dubna 2024 

  • Přesný harmonogram bude uzpůsoben jednotlivým zájemcům podle toho, jak a odkud budou přijíždět. S vyhledáním vlakového spojení z kteréhokoli místa ČR rád poradím.😊 Přihlašovací formulář na Klavírní víkend je k dispozici po kliknutí na tlačítko „Vstupenka“. Veškeré dotazy rád zodpovím prostřednictvím e-mailové adresy klavirnivikend@centrum.cz.

,,Učení samo má býti milé a libé a nemá se jinak díti, než jako hra a kratochvíle.¨

Jan Ámos Komenský