Matyáš Novák – logo gif

František Kinský a Matyáš Novák: Tváří v tvář 2023

Srdečně vás zveme do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí na tříhodinový zážitkový program majitele zámku Františka Kinského, průvodce oblíbeného dokumentárního cyklu Modrá krev a výjimečně talentovaného klavíristy Matyáše Nováka, čtyřiadvacetiletého vítěze mnoha domácích i světových soutěží, který ve svých 19-ti letech debutoval v proslulé Carnegie Hall v New Yorku.

Setkání v krásných prostorách Nového zámku a jeho areálu zahrnuje prohlídku stálé expozice „Život v biedermeieru“ s majitelem zámku Františkem Kinským, klavírní recitál Matyáše Nováka v Zrcadlovém sále a ochutnávku maďarských vín od HungarianWine. Ochutnáte vína řady Ferenc Liszt od maďarského vinařství Twickel, které svoji značku spojilo s uměním Matyáše Nováka (coby vynikajícího interpreta klavírních děl Ference Liszta). Ve společnosti Františka Kinského a Matyáše Nováka, kteří se ochutnávky účastní, můžete se sklenkou vína vyjít ze Zrcadlového sálu na terasu s výhledem do anglického parku a zažít tak jedinečné osobní setkání s oběma hlavními protagonisty. Sváteční program končí autogramiádou s množností zakoupení knih a CD s podpisy Františka Kinského a Matyáše Nováka.

Program setkání v Novém zámku:
– Prohlídka 1. části expozice Život v biedermeieru s majitelem zámku Františkem Kinským – 45 minut,
– Ochutnávka vín řady Ferenc Liszt – 20 minut,
– Klavírní recitál Matyáše Nováka v Zrcadlovém sále – 35 minut,
– Prohlídka 2. části expozice Život v biedermeieru s majitelem zámku Františkem Kinským – 45 minut.
– Autogramiáda

Vína a nealkoholické nápoje jsou v ceně vstupenky. Programu se účastní skupiny v maximálním počtu 40 osob. Na vynikající kávu La Bohéme, domácí moučníky a menu se návštěvníci programu mohou zastavit v Toniově zámecké kavárně a restauraci.